Informacja Zarządu Głównego: pandemia koronowirusa

Szanowni, drodzy Sprawiedliwi, Potomkowie, Darczyńcy i Przyjaciele,

uprzejmie informujemy, że w związku z ogromną liczbą zachorowań na COVID-19 i zgonów oraz w trosce o bezpieczeństwo wszystkich, siedziba PTSwNŚ przechodzi na zdalny tryb pracy. Telefon: 22 646 2526 jest do Państwa dyspozycji w godzinach urzędowania. Przypominamy nasz adres e-mail: biuro@sprawiedliwi.org. Zarząd Główny pracuje w zmniejszonym składzie również zdalnie . W sprawach pilnych prosimy o kontakt: Prezes (22) 615 74 86 lub Sekretarz (22) 671 02 97. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje dotyczące PTSwNŚ.

Jesteśmy myślami i sercem ze Wszystkimi, którzy walczą z pandemią i Ich Rodzinami: z ratownikami medycznymi, kierowcami karetek, lekarzami, pielęgniarkami, salowymi, analitykami medycznymi i diagnostami, sanitariuszami, personelem sprzątającym, dostawcami, osobami utylizującymi niebezpieczne materiały, radiologami i pozostałymi Pracownikami, dzięki którym ta arcytrudna walka jest możliwa. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Państwa poświęcenie i bardzo ciężką pracę !

Nie możemy pominąć Osób, które leczą i dbają o zdrowie najlepszych przyjaciół wielu Seniorów: lekarzy weterynarii i całego Personelu klinik weterynaryjnych. Nasze domowe zwierzęta, właśnie teraz, gdy zachęcamy Polaków do pozostania w domach, są ogromnym emocjonalnym wsparciem w tej stresującej sytuacji. Pamiętajmy również o fundacjach, które często przejmują opiekę nad domowymi zwierzętami, gdy Opiekun zachoruje lub odchodzi w wyniku choroby. Polecamy Państwu wzruszający wiersz Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym domu”.

Zbliża się bardzo trudny okres jesienno-zimowy:  zwracamy się więc z gorącą prośbą o przestrzeganie wszystkich zaleceń: noszenie maseczek, mycie rąk, zachowanie odległości ok. 2 metrów między osobami, unikanie większych skupisk ludzkich, ograniczenie przebywania w zamkniętych ogólno-dostępnych miejscach do absolutnego minimum (sklepy itp.), branie leków i zdrowe odżywianie.

Dziękujemy bardzo Wszystkim za pamięć o starszych osobach w tym szczególnym czasie. Mamy nadzieje, że trudny okres pandemii upłynie Państwu w dobrym zdrowiu. Prosimy nadal dbać o Siebie. Życzymy Wszystkim dobrego zdrowia i wzajemnej życzliwości.

Main Board information: COVID-19 pandemic

Dear Righteous, Descendants, Donors and Friends, the operations of our headquarters, due to the unprecedented increase of number of COVID-19 cases and deaths, are conducted remotely. Please call +48 601 27 41 03 if you need assistance. We encourage you to follow our website for the most up-to-date information pertaining to (our Society) PTSwNŚ. We wish everyone good health. Please take care of yourself, please be prudent and be kind to each other.