Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.

Drodzy Przyjaciele,

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) została powołana 7 kwietnia 1948 r. Jednym z jej współzałożycieli był polski lekarz: prof. Maciej Kacprzak.

Szczególnie w tym trudnym okresie, jesteśmy myślami i sercem ze Wszystkimi, którzy walczą z pandemią: ratownikami medycznymi, lekarzami, pielęgniarkami, laborantami, technikami, farmaceutami, salowymi, analitykami , naukowcami pracującymi nad szczepionkami i lekarstwami, sanitariuszami, personelem sprzątającym, dostawcami, osobom utylizującym niebezpieczne materiały, kierowcami karetek i pozostałymi Pracownikami, dzięki którym ta arcy-trudna walka może się odbywać !

Nie możemy również zapomnieć o Osobach, które leczą i dbają o zdrowie najlepszych przyjaciół wielu Seniorów: lekarzach weterynarii i całym Personelu w klinikach weterynaryjnych. Nasze domowe zwierzęta, właśnie teraz, gdy zachęcamy Polaków do pozostania w domach, są ogromnym emocjonalnym wsparciem w tej stresującej sytuacji. Pamiętamy również o fundacjach, które często przejmują opiekę nad domowymi zwierzętami, gdy Opiekun zachoruje lub odchodzi w wyniku choroby. Polecamy Państwu wzruszający wiersz Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym domu”.

Wśród Sprawiedliwych i potomków są lekarze, pielęgniarki i pozostałe wymienione powyżej osoby ze świata medycznego, dlatego w Ich imieniu prosimy, aby Wszyscy dbali o Siebie, brali leki i zdrowo się odżywiali. Mamy również nadzieję, że nasze młodsze koleżanki i koledzy mają do dyspozycji niezbędne zestawy ochrony osobistej.

Dziś z okazji Światowego Dnia Zdrowia, ale i codziennie, jesteśmy bardzo wdzięczni za Państwa poświęcenie i ciężką pracę !